GüNDEM Haber Girişi : 28 Mart 2023 12:19

Abdullah Ağar 'Savaş mevzisi kazıyorlar' diyerek büyük tehlikeye dikkat çekti! Ortalık her an karışabilir

Abdullah Ağar 'Savaş mevzisi kazıyorlar' diyerek büyük tehlikeye dikkat çekti! Ortalık her an karışabilir

Karabağ'dan çıkmayan Ermeni silahlı grupların provokasyonları sürüyor.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, bölgeye askeri sevkiyat gerçekleştirmek için alternatif yol çalışmaları yapıldığını tespit etti ve bölgede operasyon başlattı.

Karabağ'dan çıkmayan Ermeni silahlı grupların provokasyonları sürüyor. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, bölgeye askeri sevkiyat gerçekleştirmek için alternatif yol çalışmaları yapıldığını tespit etti ve bölgede operasyon başlattı. Güney Kafkaslarla ilgili Ruslar jeopolitik olarak insiyatifi elinde bulundurmak adına bölgede bir masa kurdurdu. Bu masada imzalar atıldı. Bu masada Türkiye lehine birçok detay vardı. Karabağ'ın Azerbaycan'a ait olması ve Zengezur Koridoru'nun bağlanması bizim için avantajlardı.

Bu masada imzalar atıldı. Bu masada Türkiye lehine birçok detay vardı. Karabağ'ın Azerbaycan'a ait olması ve Zengezur Koridoru'nun bağlanması bizim için avantajlardı. Azerbaycan zaten uzun zamandan beri bölgeye silah ve mühimmat sevkiyatlarının yapıldığını dile getiriyor. Savaş pozisyonu alıyor ve savaş mevzisi kazıyorlar.

Azerbaycan zaten uzun zamandan beri bölgeye silah ve mühimmat sevkiyatlarının yapıldığını dile getiriyor. Savaş pozisyonu alıyor ve savaş mevzisi kazıyorlar. Birçok noktada Ermenistan'ın 10 binden fazla yığınak hazırladığı biliniyor. Ermenistan 3'lü anlaşmayı bozacak şekilde hareket ediyor. Zengezur'la ilgili yükümlülüklerini bir başka bahara erteleyecek şekilde karşılık gelen adımlar atıyorlar.

Zengezur'la ilgili yükümlülüklerini bir başka bahara erteleyecek şekilde karşılık gelen adımlar atıyorlar.