GüNDEM Haber Girişi : 18 Nisan 2023 15:47

Altın borcu olanlar dikkat! Hatice Kolçak'ın son sözleri olay: Vatandaş altınlarını oraya götürmeye başladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak, 'Altın borcu olanlar ne yapmalı?' sorusuna cevap verdi. Kolçak, altınla ilgili şaşkına çeviren bir gelişmeyi de ilk kez paylaştı.Hatice Kolçak'ın tahminine geçmeden önce küresel piyasalara bir bakalım. Ons altın fiyatı, son iki günlük zayıflığa rağmen, külçe, zayıf dolar ve başta Fed olmak üzere büyük merkez bankalarının şahin kampanyalarının sonuna yaklaştığına dair beklentiler nedeniyle geçen yılın Mart ayından bu yana görülmeyen seviyelere yakın duruyor.

Hatice Kolçak'ın tahminine geçmeden önce küresel piyasalara bir bakalım. Ons altın fiyatı, son iki günlük zayıflığa rağmen, külçe, zayıf dolar ve başta Fed olmak üzere büyük merkez bankalarının şahin kampanyalarının sonuna yaklaştığına dair beklentiler nedeniyle geçen yılın Mart ayından bu yana görülmeyen seviyelere yakın duruyor Haftanın ikinci gününde 1.990 dolar seviyesinin aşağısına dokunan ons altın yeniden 2.000 dolar mücadelesine başladı.

Haftanın ikinci gününde 1.990 dolar seviyesinin aşağısına dokunan ons altın yeniden 2.000 dolar mücadelesine başladı  Yatırımcılar şimdi Fed’in 3 Mayıs’taki ve ECB’nin peşi sıra 4 Mayıs’ta gelecek olan kararlarını değerlendiriyor.

Yatırımcılar şimdi Fed’in 3 Mayıs’taki ve ECB’nin peşi sıra 4 Mayıs’ta gelecek olan kararlarını değerlendiriyor. Fed üyelerinin son açıklamaları, Fed'in faiz oranlarını artırmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizen mevcut şahin tavrını sürdürdü.

Fed üyelerinin son açıklamaları, Fed'in faiz oranlarını artırmaya devam etmesi gerektiğinin altını çizen mevcut şahin tavrını sürdürdü.