TüRKIYE Haber Girişi : 01 Şubat 2023 12:29

Bu habere çocuklar sevinecek veliler üzülecek!

Bu habere çocuklar sevinecek veliler üzülecek!
Bu habere çocuklar sevinecek veliler üzülecek!

Bu habere çocuklar sevinecek veliler üzülecek! Okulların tatil olması gündemde

19 milyon öğrencinin dört gözle beklediği sömestr (Yarıyıl) tatili bitmek üzere. Aileleriyle birlikte tatilin tadını çıkaran öğrenciler, kar heyecanını yaşamaya başladı. Çoğu ilimizde kar yağışı görülürken İstanbul'a henüz tam anlamıyla kar yağışı gelmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden peş peşe uyarılar gelirken ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, velileri uyardı. O güne dikkat. Bu habere çocuklar sevinecek veliler üzülecek. Okullar tatil olabilir! İşte detaylar...  

dfdffd-9.jpg

Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi; Doğu Akdeniz'in doğusu, (Batman hariç) Güneydoğu Anadolu, Şırnak, Hakkari, Elazığ, Bingöl, Ordu ve Giresun çevrelerinde ise yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor.

OKULLARIN TATİL OLMASI GÜNDEMDE

Kar yağışları tüm ülkeyi etkisi altına alırken ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den yeni uyarılar geldi. Kerem Ökten o tarihi işaret etti ve okulların tatil olabileceğini söyledi. Ökten paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Avrupa modeli, Kanada modeli ve Amerika modeli aynı fikirde. Türkiye'ye Sibirya'dan bir soğuk canavarı gelebilir. 14 Şubat sevgililer gününü içine alacak şekilde. Okulların durumu tekrar gözden geçirilebilir."

b2.jpg

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dönem başında yayınlanan çalışma takviminde bir değişiklik yapılmadı. 12 Eylül’de başlayan birinci dönem 20 Ocak cuma günü karnelerin alınmasıyla sona erdi.

Sosyal medyada ve diğer platformda yer alan iddiaların aksine 15 tatilin uzatılmasına ilişkin bir bilgi ve açıklama bulunmuyor. Yarıyıl tatili olarak da bilinen 15 tatil 3 Şubat tarihinde sona erecek. Hafta sonu tatili ile birlikte okullar 6 Şubat Pazartesi günü kaldığı yerden eğitim öğretim faaliyetlerine devam edecek.