GüNCEL Haber Girişi : 17 Temmuz 2023 08:56

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Menzil açıklaması: Fitne Çıkardığımı söyleyenler bilsinler ki...

Menzil cemaatinin manevi lideri Gavsı Sani şeyh Seyyid Abdülbaki El Hüseyni 74 yaşında Hakk'a yürüdü. Ardından görevi 3 oğlu birden üstlenmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca'dan dikkat çeken bir tweet dizisi geldi. Cübbeli Ahmet Hoca, son attığı tweette dikkat çeken ifadeler kullandı.Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hocaefendi, Twitter’dan yaptığı bir açıklamada, Elhüseyni’nin oğlu olan ve ‘gavs’ olması için adı geçen Muhammed Saki Erol’un ‘Serhendi’ isimli bir vakıf ve ‘Dehlevi’ isimli bir yayınevi kurduğunu, diğer vakıf ve yayınevleri ile alakası olmadığını ifade etti.

Cübbeli Ahmet Hoca şunları söyledi: “Şeyh Seyyid Muhammed Sâkî Efendi Hazretleri’nin yakın hizmetkârı, benim de kıymetli dostum Dr. Yunus Aydın Hocaefendi’den aldığım bilgiye göre; Şeyh Seyyid Muhammed Sâkî Efendi Kur’ân, Sünnet ve Ehl-i Sünnet’i ihyâ, Nakşî Müceddidî Hâlidî Tarîkatı’nın adâbını icrâ etmek üzere “Serhendî” adı altında yeni bir vakıf ve “Dehlevî” ismi altında yeni bir yayınevi kurmuştur.

Vakfın başına kıymetli mahdûmu Seyyid Yakup Efendi’yi geçirmiştir, Kendisinin bundan evvel mevcut olan vakıf ve yayınevleri ile hiçbir alâkası olmadığını beyân etmiştir. Bu vesîleyle Cenâb-ı Mevlâ’dan Seyyid Yakup Efendi’ye ve o ailenin hizmetkarı kıymetli dostumuz Yunus Aydın Hocaefendi’ye hayırlı hizmetlerinde muvaffakiyyetler niyaz ederiz. Amin!"