GüNDEM Haber Girişi : 14 Şubat 2023 13:45

Devlet Her Yer De

Devlet Her Yer De

CHP’Lİ BELEDİYELERE SORU: DEPREM SADECE HATAY’DA MI OLDU?
 ‘Asrın Felaketi’ ülkemizi derinden etkilerken el ele veren Türk milleti yardımlarla yaraları sarmaya devam ediyor. AFAD ve devlet güçleri 11 İle yardımlarını sürdürürken CHP’li İstanbul belediye başkanları ise sadece Hatay’a gitti. ‘Kahramanmaraş ve Adıyaman’a bir tane bile CHP’li başkanın gitmemesi üvey evlat muamelesi mi yapılıyor’ sorusunu akıllara getirdi.
10 İli etkileyen 7.7. ve 7.6 büyüklüğündeki depremler ülkemizi derinden etkiledi. AFAD ve devlet yetkililer ilk günden bugüne kadar yardımlarını sürdürüyor. Millet olarak herkesin bir olduğu bugünlerde yaralar da sarılıyor. İstanbul belediyeleri yardımlarını deprem bölgelerine gönderirken flaş bir gelişme yaşandı. İstanbul’da CHP’li yerel belediye başkanlarının 10 İli etkileyen depremde sadece Hatay’a gitmesi akılları karıştırdı. Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’e neden gidilmedi? Sorusu da gündeme geldi. CHP’li belediyelerinin CHP’li bölgelere gitmesi ve AKP’li bölgelere gitmemesi tepkiyle karşılandı. Soruyoruz; diğer yerler üvey evlat mı, neden yalnız Hatay’a gidiyorsunuz, yardımın siyaseti olur mu?”
BAKANLAR BÜTÜN BÖLGELERDE
İlk günden itibaren deprem bölgelerinde olan bakanlar gece gündüz görevlerini sürdürmeye devam ediyor. Bakanlar, bütün bölgelerde durum tespiti yaparken vatandaşında acısına ortak oluyorlar.