GüNDEM Haber Girişi : 28 Kasım 2023 15:06

KÜÇÜKÇEKMECE'YE KADIN ELİ DEĞİYOR

KÜÇÜKÇEKMECE'YE KADIN ELİ DEĞİYOR

KÜÇÜKÇEKMECE’YE KADIN ELİ DEĞİYOR…

Kadınların elinin değdiği her şey ayrı bir düzen ve titizlikte ilerliyor. Bu sebepledir ki, kadınlarımızın oluşturdukları STK’lar ve siyasi oluşumlar, ülke çapında ses getiren işlere imza atmış durumda.

İşte tam da bu konuda, kendisini doğup büyüdüğü semtin koşullarını daha da yaşanır hale getirmek için yola çıkan bir kadın başkan adayından bahsedeceğiz sizlere; Dr. Perihan Abay.

.

.

Sağlık alanında eğitim ve deneyimleri ile kendini oldukça geliştirmiş, insan ilişkileri konusunda yüksek derecede girişimci ve yapıcı, kent bilimi konusunda oluşturduğu ekibi ile hizmet vermeye aday olan Dr. Perihan Abay, yaklaşan yerel seçimler öncesi, bolca erkek adayların sahneye çıktığı zaman diliminde kadınların sesi olmak için Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı olarak kollarını sıvamış durumda.

 

.

Doğuştan Küçükçekmece’li olan Dr. Abay, yaşadığı semtin sorunlarını kendi gözlemleriyle tespit edip listesini oluşturmuş durumda. Çekmece’de eksik kalan hizmet ayağını tamamlamak için var gücü ile çalışacağını ifade ederken aynı zamanda ekibiyle birlikte oluşturdukları projeleri hayata geçirmek adına geri sayıma geçmiş vaziyette.

 

 

.

“Kadın elinin değdiği her yer güzelleşir” sloganı ile yola çıkan Abay, çekmeceli kadınlarımızın sorunlarını yakından biliyor. Kendisi de Küçükçekmece’li kadınlarımızdan biri olduğu için, her fırsatta ortaya koyduğu tezler, projeler ve hizmetlerle özellikle annelerimizin yükünü hafifletmek ve onlara hak ettikleri gerçek değeri vermek için Ak Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adaylığı için yarış içerisinde olacak.

.

.

.

Yaklaşan seçimler öncesi, çıkması muhtemel adaylar incelendiğinde, kadınlarımızın sosyal hayata olan katkılarını göz ardı eden partilerin aksine, Ak Partinin verdiği bu karar, diğer ilçelerde de sürecek gibi.

.

Takipmedya ekibi olarak görüşlerini aldığımız ve projelerini dinlediğimiz Sayın Abay’a, adaylık sürecinde kendisine başarılar diliyor, Küçükçekmece’nin geleciği adına umutlu olan tüm vatandaşlarımıza da şimdiden hayırlı olmasını umut ediyoruz.

.

 

Dr. Perihan Abay

Sağlıkçı, Akademisyen, Siyaset Bilmici

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.