GüNDEM Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 10:11

Mesut Hakkı Caşın'dan dehşete düşüren uyarı: Orada Türkiye'yi vurabilirler aman dikkat

Yeditepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Türkiye ile ilgili çok ama çok kritik bir uyarı yaptı. Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz'de Rus donanmasına ait savaş gemisine saldırı girişiminde bulunulduğunu ancak girişimin 'başarısızlıkla sonuçlandığını' duyurdu. Reuters'ın aktardığına göre bakanlık, 'Ivan Hurs' adlı geminin hedef alındığını belirtti. Moskova yönetimi, geminin TürkAkım ve Mavi Akım boru hatlarını korurken insansız sürat tekneleri tarafından saldırıya uğradığını bildirdi.

Moskova yönetimi, geminin TürkAkım ve Mavi Akım boru hatlarını korurken insansız sürattekneleri tarafından saldırıya uğradığını bildirdi. 

Saldırıdan Ukrayna'yı sorumlu tutan bakanlığın açıklamasında,

Saldırıdan Ukrayna'yı sorumlu tutan bakanlığın açıklamasında, "Düşman botları, İstanbul Boğazı'nın 140 kilometre kuzeydoğusundaki bir Rus gemisinin standart silahlarından açılan ateş sonucu imha edildi" ifadelerine yer verildi. Henüz Ukrayna'dan konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. Rus gemisine saldırı sonrası konuşan Yeditepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın'dan Türk yetkililere kritik uyarılar geldi.

Rus gemisine saldırı sonrası konuşan Yeditepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın'dan Türk yetkililere kritik uyarılar geldi. 24 Tv'de açıklamalar yapan Mesut Hakkı Caşın,

24 Tv'de açıklamalar yapan Mesut Hakkı Caşın, "Bu çok tehlikeli bir saldırı. Karadeniz'deki devletleri yakından ilgilendiren bir gelişme bu. Saldırı şafak vaktinde oldu. İstanbul'a 140 km mesafede olması çok tehlikeli gerçekten . NATO'nun buraya müdahale etmek istediğini görüyoruz. Birileri Karadeniz'de tehlikeli bir tango oynuyor. Çok dikkatli olmalıyız. Bizi ilgilendiren tarafı çok önemli.

. NATO'nun buraya müdahale etmek istediğini görüyoruz. Birileri Karadeniz'de tehlikeli bir tango oynuyor. Çok dikkatli olmalıyız. Bizi ilgilendiren tarafı çok önemli. aradeniz'de bulunan gaz sahamıza ikinci boru takviyesi yapıldı. Bu demek oluyor ki bu SİHA'larla Türkiye'nin boru hattına saldırı yapılabileceği mesajıdır bu  aradeniz'de bulunan gaz sahamıza ikinci boru takviyesi yapıldı. Bu demek oluyor ki bu SİHA'larla Türkiye'nin boru hattına saldırı yapılabileceği mesajıdır bu . Bize gönderilen bir mesajdır. Türkiye'nin Montrö Sözleşmesi'ni de zora sokacak bir saldırı bu

. Bize gönderilen bir mesajdır. Türkiye'nin Montrö Sözleşmesi'ni de zora sokacak bir saldırı bu  

  •