DüNYA Haber Girişi : 28 Ekim 2022 06:09

Ölürüm Yinede Sizi O Evlere Sokmam

Geçtiğimiz günlerde Sefaköy’de Halkalı Caddesi üzerinde bulunan Mar Yapı'nın konut şantiyesinde, zemini güçlendirmek için uygulanan fora kazıkları patlarken istinaf duvarı çökmüştü.

Olay üzerine Küçükçekmece Belediye başkanı Kemal Çebi, inşaat yakınında hasar gören daire sahipleriyle bir araya geldi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi 23.10.2022 tarihinde Sefaköy Arel Üniversitesinin yanında Mar Yapı inşaatın konut projesi şantiyesinde Arel üniversitesine bitişik istinaf duvarının çökmesiyle Arel Üniversitesinin bir bölümünün yıkıldığı ile ilgili vatandaşlarımıza ve basına bilgilendirme yaptı.

Yaptığı açıklamada Kemal Çebi; Evlerinden tahliye edilen vatandaşlarımıza Üniversiteden ve teknik ekipten evlerin ve zeminin sağlam olduğuna emin olmadan kafama silah dahi dayasanız sizleri evlerinize belirli bir süre alamayacağız öncelikli olarak sizin can güvenliğiniz bizim için önemlidir dedi.

Kemal Çebi: Sefaköy Arel üniversitesinin tamamen yıkılacağı yerine tekrar üniversite yapılıp yapılmayacağına buna üniversite yetkililerinin karar vereceğini belirtti.Aynı zamanda evlerinden tahliye edilen vatandaşlarımızın hem belediye hem Mar yapı inşaat tarafından otellerde misafir edilen vatandaşlarımızın misafirliklerinin gelecek teknik rapora kadar devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.