DüNYA Haber Girişi : 24 Mart 2023 21:51

Somalili öğrenciler iftarda buluştu

Somalili öğrenciler iftarda buluştu

İstanbul’da eğitim gören Somalili öğrenciler, kendileri için organize edilen iftar programında bir araya geldiler. Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Sosyal tesislerinde ve Ramazan ayının ilk günü gerçekleşen iftar programına Küçükçekmece belediyesi başdanışmanı Galip Özcan, Somalili iş insanı Kanada-Somali Dernekler Platformu Başkanı Adan Mohamed İsse, Dr Mohamed Somalioglu ile yaklaşık 40 öğrenci ve basın mensupları katıldı.

detail-photo-fancybox-0

DEPREMZEDELERİ DE UNUTMADILAR

Türkiye de hekim olarak çalışan Somali asıllı Dr. Mohamed Somalioglu ve Somali Relief Network of North America Derneği, depremzedelere yönelik yardım çalışmaları kapsamında; depremden etkilenen ve Samandağ'da ikamet eden 200 depremzedeye Ramazan öncesi acil ihtiyaç hijyen melzemeleri ve gıda malzemeleri ulaştırdı.

detail-photo-fancybox-1

"TÜRKİYE'YE VEFA BORÇLUYUZ"

Dr. Somalioglu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Vefa borçlu olduğum Türkiye’ye vefalı insan olmaya çalışıyorum. Bizler İyiliğe iyilikle karşılık veren ecdadın torunuyuz. Türkiye ve Türk milleti her şeyin en güzeline layıktır. Bu buluşmamızda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum ve Somali Relief North America Derneği’ne de teşekkür ediyorum." dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.