GüNDEM Haber Girişi : 07 Şubat 2024 17:58

YILDIZLARIN YARIŞI

YILDIZLARIN YARIŞI

KÜÇÜKÇEKMECE HIZLA YEREL SEÇİMİNLERE HAZIRLANIYOR 
Bir  tarafta 2 dönem toplam 10 yıl belediye başkanlığı yapmış Ak parti adayı ,bir tarafta birinci  dönemini geride bırakan Kemal Çebi için şimdiden anketler basladı .
Daha henüz anketler sonucunu iki tarafta paylaşmıyor. Seçime 10 gün kala konu adayların vaatleri ve yapılan çalışmalarla şekillenir.
Seçmene göre her iki adayında geçmiş dönemleri bırakıp ,vaadlerini sıralaması daha mantıklı ; sayın Aziz Yeniay belediye borç batağında olduğuna dair söylemleri var yıllardır .
Hukukumuz iyi olanlara sorduk. Mali işler sorumlusu Mustafa Kuzugüden’ den aldığımız cevap verilen rakamların yanlış olduğunu gerekli acıklamayı en kısa zamanda yapacaklarını ama rakamların ve borçlanmanın beyan edilenin tam aksine yanlış olduğunu söylüyor. 
ÇEBİ’DEN SEÇİM KAZANMAK KOLAY DEĞİL
Geçmiş açılırsa her iki adayda zarar görebilir ama yapılacak hizmetleri vatandaşa en iyi anlatan parti ipi göğüsler. Herkes şunu bilmeli Çebi’den seçim almakta kolay değil.
 Ak parti sosyal medyada kazandık gözüyle baksa da seçim sosyal medyada kazanılmıyor.  Şanslar eşit bize göre  maç ortada bir tarafta Aziz Yeniay ,kente çok  hizmetleri olmuş  diğer tarafta Kemal Çebi Küçükçekmece’nin çocuğu. 
İşte bu unsur Çebi’yide güçlü kılıyor.Yaşadığı fırtınalara kasırgalara rağmen dimdik ayakta durması da seçmen gözünde artı puan bir de Kuzugüden faktörü var. Oda bizce Ak Partili küskünlerinin çoğunu CHP çekecektir.
      Aynı şekil CHP’ninde aleyhine olan şeyler var. Gruplaşmalar var . Ama Çebi’nin onları etrafına toplar. Çünkü CHP seçmeni CHP’den başkasına oy vermez , vermekte istemez.
     Aziz Yeniay’ın avantajları 3 dönem belediye başkanlığında başarılı olması. Fakat binalaşma yeşil alan her yeri binalarla dolması Aziz Yeniay’ın aleyhine ama genel olarak basarılı bir  başkandı .
     KÜÇÜKÇEKMECE’DE SEÇİM KAMPANYASINDA VAADLER BELİRLEYİCİ OLACAK
    Kısacası biz bu olayı Fenerbahçe ,Galatasaray derbisine benzetiyoruz.İki tarafında lehine ve aleyhine detaylar var .İyi reklam kampanyası ve vaatlerini iyi sunan ipi göğüsler.  Şimdilik sokak röportajlarında emekli maaşlarına sebep belki 3. 4. Puan Çebi önde gözüküyor. Biz Takipmedya olarak bunu da dikkate almayıp şartların eşit olduğunu , kazanan adayında kıl payı kazanacağını tahmin ediyoruz . Çebi’de başkan olarak çok büyük hizmetlere imza attı . Gençlerin ve orta yaş üzeri seçmenin oylarını almayı başardı.Gençlerin başkana ayrı bir sevgisi var ama yeni nesil Aziz Yeniay’ı tanımıyor ,bu da Aziz Yeniay için bir handikap olarak gözüküyor.