Yunanistan’a artık uyku haram! 12 yıkıcı füze geliyor

Orduların elindeki en yıkıcı güç olarak adlandırılan füzelerde adeta atağa kalkan Türkiye, Cumhuriyet'in 100. yılına 12 yeni füze ile giriyor. Menzilleri 1000 km'ye kadar çıkacak olan füzeler ile sınır ötesi unsurlar da artık kolay hedef haline gelebilecek. 

Orduların elindeki en büyük güç çarpanlarından biri olan füzelere ilişkin atılan adımlar meyvelerini de bir bir vermeye başlıyor. İHA ve SİHA teknolojisinde dünya liderliğine oynayan Türkiye, bu alanda da çok yakında üst lige çıkmaya hazırlanıyor.  Üretilen yerli füzeler en zorlu testleri başarıyla geçerek dışa olan bağımlılığı hızla azaltırken, dünyanın da ilgisini yakından çekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne önemli harekat kabiliyetleri sağlayacak yerli füzeler için kritik yıl ise 2023. 

Bütün testleri başarıyla geçen 12 yerli füzenin yeni yılda bir bir seri üretime geçerek TSK'nın kullanımına sunulması planlanıyor. Kullanım alanları değişiklik gösteren füzelerde erişilen en uzak menzil ise sınır ötesi unsurları artık kolay hedef haline getiriyor. 

2023'de göreve başlayacak füzelerin başında Atmaca geliyor. Türkiye’nin ilk deniz füzesi olarak da bilinen Atmaca'nın 2023'ün ilk aylarında kullanıma alınması planlanıyor

  • 1 / 1 Yunanistan’a artık uyku haram! 12 yıkıcı füze geliyor 0