GüNCEL Haber Girişi : 19 Ekim 2023 08:43

YUTKUNMADAN HAYKIRDILAR

YUTKUNMADAN HAYKIRDILAR

YUTKUNMADAN HAYKIRDILAR!

ANKARA ULUS MEYDANINDA "100. YIL HÜRRİYET BULUŞMASI"
 
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Merkezi 14 Ekim' de Ulus Meydanında 81 ilden gelen binlerce üyesi ile "100. Yıl Hürriyet buluşması mitingi" düzenledi.
 
Anıtkabir ziyareti ile başlayan program Ulus meydanında devam etti. Hürriyetçi Eğitim Sen üyelerine hitaben Genel başkanı Levent Kuruoğlu: son günlerde öğretmenlere yapılan şiddete değindi. Milli Eğitim bakanı Yusuf tekin'e seslenerek 24 Kasım öğretmenler gününde, öğretmenlere beyaz önlük dağıtarak şiddeti önleyemezsiniz. Bu konuda yasal yaptırım gereklidir dedi. Öğretmenler okullarda kamu görevi yaparken darp ediliyor. Bu aynı zamanda devlete vurulan bir tokattır. Eğer yasal düzenleme yapamayacaksınız ne yapalım üyelerimize çelik yelek mi dağıtalım, dedi.
 
Eğitim çalışanlarının sorunları hakkında görüşlerine başvurduğumuz Hürriyetçi Eğitim Sen İstanbul 3. Nolu Şube Başkanı Uğur Başar: "Cumhurbaşkanı, AK Parti hükümetlerinin Türkiye'de özgürlüklerin önünü açtığını söylerken Milli Eğitim Bakanının önlük dayatması akıl alır gibi değildir, dedi. 

Öğretmen atamaları için yapılan mülakat uygulamasına da değinen Başkan Başar: mülakat adam kayırmacılığı için ideal bir kılıftır. Atanması için  nasıl kan aldığı veya iğne yaptığı konusunda denetlenen bir hemşire ya da mahkemeyi nasıl sevk ve idare ettiği denetlenen bir hakim duydunuz mu hiç? Milli Eğitim Bakanlığı bu uygulama ile öğretmenlik mesleğinin itibarını yerlere sermiştir." dedi. 

Sahada bizlere kısa sürede çok hızlı büyüdünüz, arkanızda hangi siyasi güç var? şeklinde sorular soruluyor.
Bu sorunlara tek bir cevabımız var;
Tabi olduğumuz tek lider;
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 

Ayrıca bu yaz döneminde eğitim çalışanlarının İstanbul'dan göç etmeye başladığını belirten Başar, acilen maaşların *yoksulluk sınırı* üzerine çıkarılması gerektiğini belirtti. İstanbul'da ev kiralarının maaşları geçtiğini, bu nedenle norm kadro açıklarının arttığını söyledi.