Bakan Soylu duyurdu! Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, artık ehliyetlerin de çipli şekilde olacağını belirterek, "İsteyen ehliyetini kimliğe, isteyen kimliğini ehliyete yükleyebilecek" dedi 

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Fatih'te bir alışveriş merkezinde bulunan, nüfus müdürlüklerindeki işlemleri kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen nüfusmatikte İstanbullularla konuştu. 

"Nüfusta devrim işler yaptık" diyen Soylu şöyle konuştu: "Eskiden pasaportu, sürücü belgesini, emniyet verirdi, nüfusa aldık." 

" Dünyada çip krizi, pasaport krizi yaşanmasına rağmen biz bugün pasaport müracaatının ertesi günü pasaportu adresine verebilme kabiliyetine geldik." 

"Yerli ve milli pasaportumuzu ürettik. Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz." Bakan Soylu, nüfusmatiklerin hızlı elektronik imza yükleme aracı olduğunu, bu araçları havalimanları ve alışveriş merkezlerine koyacaklarını aktardı. 

  • 1 / 1 Bakan Soylu duyurdu! Ehliyet ve kimliklerde yeni dönem 0