GüNCEL Haber Girişi : 28 Ağustos 2023 18:17

PARTİYİ İKİYE BÖLDÜN

PARTİYİ İKİYE BÖLDÜN

Küçükçekmece’de Kılıçdaroğlu kaybetti, İmamoğlu kazandı!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu’na karşı başlatılan ‘Değişim’ kavgasında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de ‘Değişim Muhalefeti’nin başı olan İmamoğlu’nun desteklediği aday Turgay Özcan galibiyetle ayrıldı. 


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP’de ‘değişim’ kavgası her geçen gün alevlenerek sürüyor. İmamoğlu öncülüğündeki CHP’nin önde gelen isimleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini savunarak ‘Değişim’ hareketi için düğmeye bastı. 
Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise kongreyi işaret ederek ‘istifa’ kapısını sonuna kadar kapattı. 
Hal böyle olunca parti içindeki koltuk kavgalarında kongre savaşları başladı. Kılıçdaroğlu’nun kongreyi işaret etmesinin ardından parti içi muhalefet de boş durmayarak harekete geçti. Parti içinde ilçe kongreleri sürerken dikkat çeken bir gelişme İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de yaşandı. 
Küçükçekmece kongresinde partinin önceki dönem ilçe başkanı Turgay Özcan ile yine önceki dönem ilçe genel sekreteri Galip Özcan adaylıklarını ilan etti. 
KÜÇÜKÇEKMECE’DE KILIÇDAROĞLU KAYBETTİ, İMAMOĞLU’CULAR KAZANDI
27.08.2023 Pazar günü Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde seçim gerçekleştirildi. Küçükçekmece ilçe kongresini izleyen yerel gazeteciler İmamoğlu’na yakın isimlerin delegeleri yönlendirdiği iddialarını sosyal medyadan duyururken, ‘değişim’ ekibine yakınlığı ile bilinen Turgay Özcan, Galip Özcan’a karşı çok az bir oy farkı ile ilçe başkanlığı koltuğunu kazanmış oldu. 
Başkanlığı ikinci defa kazanan Turgay Özcan’ın, Kılıçdaroğlu’nun istifasını isteyen İmamoğlu öncülüğündeki ‘değişimciler’ grubuna yakın olduğu biliniyor.