GüNDEM Haber Girişi : 04 Ocak 2024 15:52

Yunan isimden dehşete düşüren çıkış! Türkiye'de büyük bir felaket olacak, 20 milyon insan ölebilir

Yunan isimden dehşete düşüren çıkış! Türkiye'de büyük bir felaket olacak, 20 milyon insan ölebilir

Yunan devlet radyosu ERT 1. programına katılan Atina Üniversitesi Dinamik Tektonik ve Uygulamalı Jeoloji Profesörü Evthimios Lekkas'tan şok eden bir açıklama geldi.Birlik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Evthimios Lekkas, İstanbul için son derece çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Birlik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Evthimios Lekkas, İstanbul için son derece çarpıcı bir açıklamada bulundu.   Lekkas, İstanbul bölgesinde 7.7. şiddetinde bir depremin meydana gelmesinin an meselesi olduğunu dile getirdi ve tehlike çanlarının çaldığını ileri sürdü. Evthimios Lekkas şu değerlendirmede bulundu:

Lekkas, İstanbul bölgesinde 7.7. şiddetinde bir depremin meydana gelmesinin an meselesi olduğunu dile getirdi ve tehlike çanlarının çaldığını ileri sürdü. Evthimios Lekkas şu değerlendirmede bulundu: “İstanbul için evet büyük bir olay bekliyoruz. Bu ülkenin tüm bilim adamlarının ortak görüşüdür.

“İstanbul için evet büyük bir olay bekliyoruz. Bu ülkenin tüm bilim adamlarının ortak görüşüdür Yani bunun yaşanması sadece bir an meselesi. Ne kadar gecikirse deprem o kadar büyük olur, yani enerji yoğunlaşır. Ve tabii ki İstanbul kentinin büyük bir kırılganlığı var.

Yani bunun yaşanması sadece bir an meselesi. Ne kadar gecikirse deprem o kadar büyük olur, yani enerji yoğunlaşır. Ve tabii ki İstanbul kentinin büyük bir kırılganlığı var 20 milyon nüfusu var ve binaların üçte biri artık çok eski. Üçte biri ise Antakya ve Adana’daki gibi yeni yapılardır.

20 milyon nüfusu var ve binaların üçte biri artık çok eski. Üçte biri ise Antakya ve Adana’daki gibi yeni yapılardır.   Toplamda 8’i geçmeyecek. Fay hattının tamamı kırılırsa 7,7 veya 7,8 civarındadır. 20 milyon kişi nispeten dar bir alana sıkıştırıldığında kayıplar olması kaçınılmazdır.

Toplamda 8’i geçmeyecek. Fay hattının tamamı kırılırsa 7,7 veya 7,8 civarındadır. 20 milyon kişi nispeten dar bir alana sıkıştırıldığında kayıplar olması kaçınılmazdır. Elbette depremin senaryosu da, yani olup olmayacağına, ne zaman olacağına ve nasıl olacağına bağlı.

Elbette depremin senaryosu da, yani olup olmayacağına, ne zaman olacağına ve nasıl olacağına bağlı.  Umarız fay daha küçük depremlerle aralıklı olarak kırılır ve her halükarda, örneğin Antakya’da olduğu gibi çok büyük etkilerle karşılaşmayız.”

Umarız fay daha küçük depremlerle aralıklı olarak kırılır ve her halükarda, örneğin Antakya’da olduğu gibi çok büyük etkilerle karşılaşmayız